Poliüretan Yapıştırıcılar

Anasayfa / Hizmetler / Endustriyel Yapıştırıcılar / Poliüretan Yapıştırıcılar


Poliüretan Yapıştırıcılar


Poliüretan Mastik, dolgu ve yapıştırma malzemesi olarak kullanılmaktadır. Poliüretan mastik’in kullanılma amacı yapıştırıcı görevi görmesi ve sızdırmazlık sağlamasıdır. Poliüretan mastik, tek bileşenli ve yüksek elastik yapıya sahip bünyesinde poliüretan bileşen bulunduran bir maddedir. Poliüretan mastik’in temel özelliği genleşme ve sızdırmazlık sağlamaktır. Poliüretan mastik, kimyasal olarak sertleşen ve akmaz bir yapıya sahip olan malzemedir. Poliüretan mastik, solventsiz, oldukça esnek bir yapıya sahip ve bütün sert hareketlere karşı dayanıklı olan bir malzemedir. Aynı zamanda poliüretan mastik, UV ışınlarına, çok uzun süre temas söz konusu olmadığı sürece organik ve inorganik asit ve alkalilere, yağlara, yakıtlara, birçok değişik kimyasal maddeye dayanıklı sosis tipi derz dolgu ve izolasyonda kullanılan malzemedir.

Poliüretan mastik, hem iç hem de dış derzlerde kullanılmaktadır. Poliüretan mastik’in, yüksek elastik yapıya sahip olduğu için, derz hareketinin normale göre daha çok olduğu alanlarda ve normale göre daha dar yapılmış derzlerde kullanılması daha uygundur. Poliüretan mastik sahip olduğu yüksek elastik yapıdan dolayı taşıma işlerinde de tercih edilmektedir. Poliüretan mastik, araç trafiğinin az olduğu yerlerde ve yaya trafiğinin bulunduğu zeminlerde de tercih edilmektedir. Poliüretan mastik, zemin döşemelerinde tercih edilen, karo, fayans ve mermer derzlerinde kullanılmakta bunun yanında duvar ve doğrama birleşme noktalarında, boru geçişlerinin bulunduğu yerlerde ve buna benzer birçok bölgede tercih edilmektedir.

Poliüretan mastik bünyesinde poliüretan bileşen bulunduran ve tek bileşenli bir yapıya sahip olan malzemelerden biridir. Poliüretan mastik uygulanacak alanın mutlaka temiz ve kuru olması gerekmektedir. Derz yüzeylerin de bulunan yağ, bitüm, gres ve eski derz kalıntıları mutlaka temizlenmelidir. Derz kenarları mutlaka kontrol edilmeli ve derz kenarında bulunan kırıklar var ise bu kırıklar onarılmalı veya derz kenarında bulunan gevşek malzemeler mutlaka onarılmalıdır. Poliüretan mastik’i uygulamak için özel uygulama tabancası olarak adlandırılan spatül kullanılmaktadır. Poliüretan mastik rutubet bulunmayan ve kuru bir ortamda yaklaşık 1 yıl muhafaza edilebilir. Poliüretan mastik bir kolide 20 adet bulunacak şekilde paketlenmektedir.

Poliüretan mastik, +5 ve +30 derece arasında ki sıcaklıklarda uygulanmalıdır. Eğer poliüretan mastik aşırı rüzgar veya sıcak olan ortamlarda uygulanırsa gereken önlemlerin muhakkak alınması gerekmektedir. Kesinlikle poliüretan mastik’in ıslak ve donmuş yüzeylerde kullanılmaması gerekmektedir. Poliüretan mastik uygulanırken, ürünün MSDS formu incelenmeli ve formda yer alan güvenlik bilgilerine göre uygulama işlemi gerçekleştirilmelidir. Poliüretan mastik uygulandıktan sonra derzlerde kimyasal sertleşme gerçekleşinceye kadar dolgunun kesinlikle su ile temas etmemesi gerekmektedir aksi takdirde beklenen sonuç ile karşılaşılmayacaktır. Bunun yanında eğer poliüretan mastik uygulandıktan sonra derzlerin kenarında da bulaşmalar gerçekleşir ise bu bulaşan kısımlar kimyasal sertleşme gerçekleşmeden temizlenmelidir. Ayrıca poliüretan mastik uygulanırken ürün izosiyanat içerdiğinden dolayı göz ve deri temasının kesinlikle gerçekleşmemesi gerekmektedir.


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! +90 (216) 392 92 29

Copyright © 2017. Her Hakkı Saklıdır. Bu web sitesi YS Tasarım tarafından yapılmıştır
Top