Çift Taraflı Bantlar

Anasayfa / Hizmetler / Endustriyel Bantlar / Çift Taraflı Bantlar


Çift Taraflı Bantlar

Yapışkan bantlar çeşitli fonksiyonel katmanlardan oluşmaktadır. Yapıştırıcı katman, arkalığın bir veya iki tarafına uygulanabilmektedir (tek veya çift taraflı bant oluşturmak için). Çift taraflı bantların tipik yapısı aşağıdaki şekilde verilmektedir. Çift taraflı bantları üç ana bileşenden oluşmaktadır:

Dolgu

Dolgu çift taraflı bir bantın bazı ana özellikleri açısından önemlidir. Pürüzlü yüzeyler için daha kalın köpük bantlar önerilmektedir. Daha ince filmik bantlar ise şeffaf birleştirme gereksinimleri için kullanılabilmektedir, yüksek performanslı bantlar ise ağdalı esnek davranışları sayesinde baskıyı dağıtma yeteneğine sahiptirler.

Astar

Astar yapıştırıcı sistemini kapsar ve uygulama ve sökme süreçleri için önemli bir elemandır. tesa, bünyesinde farklı özelliklere sahip çeşitleri bulunan kağıt ve filmik bantlar bulundurmaktadır.


Yapıştırıcı Sistemi

Yapıştırıcının doğru olarak seçilmesi çift taraflı bandın nasıl kullanılacağına bağlıdır: Birleştirilecek olan yüzeyler ve malzemelerin türü, birleşimin ne kadar süreceği, uygulamanın içten veya dıştan olup olmayacağı.


Çift taraflı yapışkan bantın yapısı:

1) Çıkarma kaplaması (silikon kaplı),
2) Yapıştırıcı (kapalı taraf),
3) Astar,
4) Dolgu,
5) Astar,
6) Yapıştırıcı (açık taraf)


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! +90 (216) 392 92 29

Copyright © 2017. Her Hakkı Saklıdır. Bu web sitesi YS Tasarım tarafından yapılmıştır
Top